esmaspäev, 5. mai 2008

Nortland & the Bay of Islands - Uus Meremaa

Nii me siis võtsimegi suuna Aucklandist Uus-Meremaa põhjasaare põhjatipu suunas. Peatusime paljudes ilusates miljonivaatega mägi-merevaatega kohtades ja tegime palju pilte – tõesti nagu muinasjutus oleks, kõik on nii värviline ja ilus. Ööseks jäime peatuma Whangareisse, tegime väikse veini ja söögi oma super-puper campervani ees ja varakult magama. Kuna siin eriti väikelinnades mitte midagi ei toimu peale 8-t siis seadsimegi sisse reziimi et vara magama ja vara üles, nii et äratus kell 7.




Hommikul käisime vaatasime ühte 26 meetri kõrgust koske samas linnakeses ja sõitsime edasi põhjatipu suunas.


Tee peal sai külastatud mitmeid super ilusaid linnakesi - Paihia, Waitangi, Kerikeri, Taipa, Hihi, Rangiputa ning Matai beach.










õhtul jõudsime enne pimedat põhjatippu välja – see oli seda väärt, tõesti üks ilusamaid kohtasid kus tasub käia. Nimeks Cape Reinga ja seal inimtühjas tipus pole muud kui vaid üks majakas kaljutipus. Tunne nagu oleks maailma lõpu äärel. Mauri legendi järgi on see püha koht kust hinged lahkusid sellest ilmast läbi rannal kasvava üksiku üle 800 aasta vanuse puu.



Ööseks sõitsime tagasi „Ninety mile beach-i“ e. 90 miili ranna äärde ööbima, tegime grilli, paar õlut päeva lõpetuseks ja jäime ootama hommikut.

Hommikul siis nägime 90 miili pikka laia sirget rannajoont kus möllasid suured ookeani lained. Oleks vaid soojem olnud oleks kindlasti ujuma läinud. Päikesetõus oli ka lahe. Kohe ranna ääres oli üks suuremat sorti mätas, komberdasime kohe ärgates sinna otsa et kaugemale näha.



Edasi viis tee meid läbi Kaitaia, Mangamuka ja Kohukohu kust saime praamiga Rawenesse. Kohanimed on siin t6esti lahedad.

6htusöök J6lgub veel ringi :)



Peale Opononi ja Omapere külastasime veel Waipoua Kauri Forestis paari matkarada kus kasvasid 2000 aastased kauri puud.







Lahe linnake oli Dargaville kus tegime veidi sisseoste ning enne õhtut olime tagasi Aucklandis, et võtta suund lõunapoole.

laupäev, 3. mai 2008

Auckland - Uus Meremaa

Lend Bangkokist Uus-Meremale Emeratesiga oli jällegi kiitmistväärt tasemel – Emerates lihtsalt on parim millega seni lennatud: korralikud söögid, väga tasemel teenindus, joogid muidugi ka. Tellisime jällegi n+n gin tonicuga kuni ühel hetkel öeldi et enam ei saa sest kohe on hommikusöök. Me näost kaamed, polnd ju veel magama läinudki.


Uus-Meremaale jõudes oli tunda kohe teist kliimat, väljas oli 17 kraadi sooja, täpselt nagu Eesti suvi ja inimesed on kõik väga sõbralikud ja abivalmid. Keegi ei tulnud sulle lennujaamas pakkuma igasugu jama ja transpordi teenuseid vaid sai ise rahulikult uurida ja liikuda ilma, et keegi sind tüütaks või lõugaks kõrval: tuk-tuk, taxi, hei where you go vms. Lennujaam oli pilgeni täis igasugust erinevat informatsiooni nii hotellide, autorendi, tuuride, linnakaartide ja kõige muu kohta. Sõitsime lennujaamast bussiga linna ja võtsime hotelli Aucklandi kesklinnas. Hinnatase on siin riigis küll totaalselt erinev võrreldes juba käidud riikidega, aga siiski mitte oluliselt erinev Eesti hindadest. Ajavahe Eestiga 9 tundi ja Taiga 5 tundi, ajas ikka pea sassi küll. Rahaks on neil siin mingi oma dollar mis on ca 8kr üks dollar vms.

See on siis maa kus elab 4 miljonit inimest ja 40 miljonit lammast :)


Auckland on küll pealinn, siin elab ca. kolmandik kogu elanikkonnast, aga siiski suhteliselt vaikne linnake. Käisime linnapeal ringi ja tegime mõned pildid ja magama ära, sest ajavahe ja 13 tundi kestnud lennureis olid ka oma töö teinud.

Hommikul rentisime endale 9-ks päevaks pisikese campervani. Hiljem küll selgus, et tegelikult on rendiperioodi pikkus 8 täis ööpäeva, kuna me saime auto kätte kell 14 päeval ja see läks juba ühe päeva rendi arvestuse alla, sest tagastamise aeg on hiljemalt kell 17 õhtul. Aga siiski tore bussike on: külmikud, gaasipliidid, kraanikauss ja magamiskohad sees: saab ringi kärutada küll ja ööbimismured ka lahendatud.

Enne auto kättesaamist oli meil veidi aega ja selle ajaga käisime ära 328 meetri kõrguses Sky Toweris.







Sealt avanes suurepärane vaade Aucklandile. Sky Tower on väidetavalt kõrgem kui Eiffel. Tornist sai ka teha Sky Jumpi.

neljapäev, 1. mai 2008

Taas Bangkok - Tai

Ja jälle tagasi Tais Bangkoki lennujaamas juba kolmas kord meie kaks kuud kestnud reisi jooksul ja kolmas Tai viisa samuti passis 1000 bahti eest.
Vabandused nende ees kes muret tundsid meie p
ärast sest olin unustanud viimaseks blogiks ju Birma. Ja levi ja yhendusega oli järgmistes kohtades kesine.
Aga siin Bangkokis kõik peatänavad tuttavad nagu kodulinnaas ja osad tänavamüügi tegelased tunnevad meid juba kaugelt ära, nii nagu meie neidki. Ega meil suurt teha seal polegi enam – ootame oma edasilendu Uus-Meremaale järgmise päeva õhtul.










Meie hotelli reception-tüdrukud kutsusid meid õhtul diskole linnapeale kui neil südaööl vahetus lõppeb, aga paraku juhtus sedasi, et me ei jõudnudki sinna kuna mõtlesime et korraks tukastaks enne väljaminekut, aga tukastus kujunes hoopis uinakuks. Hommikul kolasime veel linnapeal ja külastasime mõndasid külastamata templeid-parke. Õhtul tagasi lennujaama ja Uus-Meremaa poole lendu Emeritesiga.