Reede, 13. juuli 2012

Ukraina - Krimm

Tõeline eksootika on muidugi trollibuss, usutavasti asub Krimmis maailma pikim trolliliin Simferopol–Alušta–Jalta (üle 100 km). Sõit kestab 2,5 tundi. Selle võtamegi ja suundume Jaltasse. Kuna vahepeal kadus vist vool ära siis meie sõit kestis hoopis 4h.Õhtune melu Jalta rannapromenaadil.
Öö kunstisaalisÜks kuulsamaid vaatamisväärsusi krimmis Alupka loss (Vorontsevi)Kõige kurjem loom on LÖVI


Meie teine üürikorter Jaltas
Alupka lossi lähedalt saab köisraudteega tõusta Ai Petri mäele. Ai Petri platoo on suur mäemassiiv, ulatudes põhja 13 km ja läände 25 km pikkuses. Mäe kõrgeimal tipul on neli valkjat 12-15 meetrini tõusvat piiki, mida nimetatakse kuradihammasteks ja ka draakoni hammasteks
Enne Ai Petri mäelt lahkumist väike saslõkk, millega pakuti tasuta juurde ka vesipiipu

Üks kohalik kauples meid alla viima oma ladaga.Bussijaamas uurimas kuidas saab bussiga suurde kanjonisse või koobastesse, aga loobusime sellest, sest see oleks tähendanud liiga palju sõiduaega.Üks kuulsaimaid ehitisi Krimmis on Pääsupesa loss. Loss valmis aastal 1912 ja on kujunenud Krimmi "visiitkaardiks". Tegu on ehitisega, mis kujutab endast keskaegse kindluslossi vähendatud koopiat.Tagasi Simferopolisse võtsime seekord marsa, ei kannatanud enam 4 h trollisõitu :)Seekord ei saanud me kupeed öörongis Odessasse, pidime leppima ühislavatsitega, kuigi ostsime piletid ära 3 päeva varem.
Kommentaare ei ole: