kolmapäev, 2. mai 2012

Peruu - Arequipa


Arequipasse (2350m) jõudsime hommikul kell 9. Käisime läbi mõned hostelid ja otsustasime paigale jääda ühte veidi peaväljakust eemalolevasse hostelisse, kus olid lahedad kõrged toad ja katuseterass. 
 


Plaza de Armas.


Väike kohalik gurmee, guinea pig.



Päev kulges ringi kapates mööda linna ja külastasime väga ilusat Santa Catalina kloostrit. Õhtul oli siin väga jahe, paksult riides ja õues ei tahtnud enam külmetada. Seepärast arutasimegi edasisi plaane toas.















Aga linn on iseenesest väga kena.  



Järgmisel hommikul külastasime veel muuseumit, kus eksponeeriti  maailmakuulsat Juanita nimelist muumiat, mis leiti 1995 aastal siit lähedalt.


teisipäev, 1. mai 2012

Peruu - Nazca


Kuna me ei suutnud õhtul enam bussipileteid internetist osta siis otsustasime hommikul koperdada ühte põhilisse bussifirma terminaali kohale ja ostsime piletid kohapealt. Ja paar tundi hiljem saimegi bussile, vahepeal jäi aega veel  söömiseks. Pool päev kolistasime bussis ja kohal jõudsime Nazca nimelisse linna pimeduses. Seltskond oli LP hirmujuttudest  ärevil , ma ise ei osanud nende hirme jagada. Mulle üritati kogu aeg tõestada et see pole mingi aasia. Ei ole jah aasia, aga minu arust siiski sama turvaline.  Vahe ehk vaid hinnatasemes ja selles et ilma hispaania keele oskuseta on info kättesaamine kordades keerulisem.


Aga põhjus miks siia linna tulime on tegelikult maailmakuulsad kõrbejoonised, suur arheoloogiline müsteerium, keegi ei tea kuidas need tekkinud on. Ülevaaate nendest saaba kõige paremini vaid lennuki pealt, sest pikimad sirged jooned on näitesk 15 km pikad. Need avastati aastal 1939 kellegi ameerika teadlase poolt kes lendas lennukiga neist üle. Me otsustasiem et ei lähe lendama vaid vaatame neid paarist vaatetorist maa pealt, päris pilti ette ei saa aga aimu saab siiski. Edasine päev kulges suhteliselt tegevusetult, sõime, soppasime, hängisime, ootasime ööbussi mis väljus alles kell 23.









Vaese mehe surnuaed, kõrbes. 









esmaspäev, 30. aprill 2012

Peruu - Lima


Kust siis nüüd õigupoolest alustada. Tulime äsja 2 päevaselt trekilt Colca kanjonist. Päris kreisi. Bussis loksudes mõtlesin, et võiks ikka paar sõna kirja panna, endalgi hiljem hea meenutada.


See reis on sisimas sügelenud juba vähemalt aasta, aga lõpuks sai teoks. Starditud sai nüüd mõned päevad tagasi, õigemini täpselt nädala eest, 28.04. (osa seltskonnast juba päev varem, kokku meid 5). Start Tallinnast kell 10, vahepeatused Riias, Londonis, Madriidis ja kohele jõudsime Limasse kell 7 hommikul. Siinkohal on passlik mainida et ajavahe eestiga on 8h, samal ajal eestis oli kell 15.



Ülejäänud seltskond oli juba end majutanud ja meilegi reserveerinud toa ühes väga lahedas vanaaegse mööbliga sisustatud hostelis. Jõudsime pärale ajal mil nad juba hommikust sõid. Seejärel kiire duss ja linna peale kolama. Terve päev linna peal + reisiväsimus kustutas õhtal kiirelt. Soe, isegi liiga kuum on siin.